LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nuk ndalen protestuesit/ Sulmohet një makinë policie në Zveçan

31 Maj 2023, 16:20, Kosova & Bota CNA

Nuk ndalen protestuesit/ Sulmohet një makinë policie në

Një makinë e një njësie policore është sulmuar ditën e sotme pranë komunës në Zveçan.

Lajmi e ka konfirmuar Policia e Kosovës, e cila bën me dije se “nuk raportohet për të lënduar” dhe se kanë nisur hetimet për këtë rast.

“Njësia policore ka qenë duke patrulluar afër objektit të komunës në Zveçan dhe nga një grup i personave të dyshuar është sulmuar me mjete të forta, gurë, dhe me këtë rast kanë dëmtuar automjetin zyrtar”, thuhet në reagimin e policisë.

Ky nuk është akti i vetëm i dhunës në veri të Kosovës. Gjatë orëve të fundit ka pasur tensione para komunave.

Në një moment, protestuesit raportohet se kanë kundërshtuar kalimin e një makine të Policisë së Kosovës.

Disa serbë të Kosovës u grumbulluan para institucionit që prej mëngjesit, por, për shkak të shiut të madh, së fundi ata janë larguar nga rruga./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga