LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kurti vendos “kushtin”/ Takimi me Vuçiçin, vetëm nëse organizohet nga BE-ja dhe SHBA-ja

31 Maj 2023, 12:13, Kosova & Bota CNA

Kurti vendos “kushtin”/ Takimi me Vuçiçin, vetëm

Kryeministri Albin Kurti ka theksuar nga Bratislava se do ta takonte Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç, vetëm nëse takimi do të organizohej nga BE-ja dhe SHBA-ja.

Më tej ai është shprehur se kryetarët e rinj të zgjedhur të komunave janë legjitimë.

Gjithashtu nënvizoi se policia në kufi po bën një punë profesionale.

Lajmet e fundit nga