LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rita Ora, pjesë e formatit të rëndësishëm/ Ja cili do të jetë roli i saj

7 Shtator 2023, 09:18, Kosova & Bota CNA

Rita Ora, pjesë e formatit të rëndësishëm/ Ja cili do

Artistja shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora, do të jetë këtë vit pjesë e eventit të ndarjes së çmimeve, "MTV Video Music Awards 2023".

Ajo do të ngjitet në skenën madhështore në ‘Prudential Center’ të New Jersey-t më 12 shtator.

Rita Ora do të prezantojë një artist ose do të ndajë një nga çmimet e mbrëmjes.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë ajo në rrjetet sociale.

Rita Ora ishte së fundmi në qendër të publikut pas një ngjarjeje që ndodhi në një koncert teksa ajo po performonte.

Një nga fansat i dha asaj flamurin serb dhe ajo performoi me të. Pas kritikave të shumta ajo sqaroi se nuk ishte në dijeni se ishte flamuri i Serbisë.

Në një intervistë ajo u shpreh se është krenare që është shqiptare./ CNA

Lajmet e fundit nga