LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rita Ora feston ditëlindjen/ Ja sa vjeç mbush artistja shqiptare

26 Nëntor 2022, 14:00, Lifestyle CNA

Rita Ora feston ditëlindjen/ Ja sa vjeç mbush artistja shqiptare

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora feston sot 30-vjetorin e saj të lindjes dhe nëna e saj e uron me fjalë të ndjera.

Urimet për këngëtaren kanë qenë të shumta nga fansat dhe miqtë e afërt mirëpo, ai më i ndjeri është padyshim nga nëna e saj, Vera, e cila ka ndarë në "Instagram" një foto nga fëmijëria e së bijës. Përmes një urimi prekës, ajo thotë se Rita tashmë është bërë një shembull për të gjitha vajzat e reja, për t’ju treguar se mund t’i bëjnë realitet ëndrrat e tyre.

“Nëna kur u transferua në Mbretërinë e Bashkuar nuk kishte asgjë, nuk mund të fliste gjuhë, kisha vetëm familjen time, kualifikimet si doktoreshë dhe pa punë. Pavarësisht çdo lufte në të cilën jeta na hodhi, ne e bëmë atë dhe ju vazhdoni të shkëlqeni. Ti u bëre shembull, kështu për t’ju treguar vajzave të tjera të reja se mund t’i bëjnë realitet ëndrrat e tyre me shumë mund dhe përkushtim. Të dua dhe të uroj ditëlindjen Rita Pita. Urime ditëlindjen nana, krenaria jonë”, ka shkruar Vera krahas fotos./CNA.al

Lajmet e fundit nga