LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Megi Pojani, siç nuk e keni parë kurrë më parë/ Habit jurinë, "shndërrohet në çikë Tropoje"

26 Nëntor 2022, 11:38, Lifestyle CNA

Megi Pojani, siç nuk e keni parë kurrë më parë/ Habit

Megi Pojanin gjithmonë jemi mësuar ta shohim sensuale në kërcimet e saj, e madje shpesh është kritikuar për këtë “armë joshëse” që nuk harron ta lërë kurrë në shtëpi.

Por mbrëmjen e djeshme ajo ka habitur jurinë me kërcimin e saj, ku performoi vallen e Tropojës.

Megi u shfaq ashtu siç nuk e kishim parë kurrë më parë, me një veshje tradicionale, teksa kërcente si një “çikë Tropoje”.

Megi Pojani, siç nuk e keni parë kurrë më parë/ Habit

Ja disa nga komentet e jurisë për kërcimin e saj:

Kledi Kadiu: Ra ajo theksi e ajo energjia që kërkon kjo valle, hapat ishin pak a shumë ato, nuk ishte një valle e vështirë që të kërkonte kushedi.

Lili Cingu: Të kërcesh vallen tropojane duhet të tregosh bukurinë e Tropojës e të shtojzovalleve, lëvizjet duhet të ishin më femër, dhe maksimumin, por jo atë që desha unë. Femrat të bëjnë për vete në kërcimin e Tropojës.

Valbona Selimllari: Megi i dha një tjetër ngjyrë ndërkohë që unë e kam trajtuar më elegante me lëvizje më të shtrira. Pati momente, por doja një tjetër ndjesi.

Dalina Buzi: Mua realisht m'u duk se u transferua shumë mirë dhe më erdhe me shumë energji. Më pëlqeu shumë. Duhet të punosh pak me shtrimin e duarve.

Armand Peza: Në të gjitha versionet ti ishe minore në këtë kërcim.

Vlerësimet:

Dalina Buzi: 8 pikë, Armand Peza 7 pikë, Lili Cingu 9 pikë, Kledi Kadiu 7 pikë, Valbona Selimllari: 8 pikë, në total 39 pikë.

Mbrëmjen e djeshme kërcimet ishin të gjitha nën ritmet popullore, e gjithë kjo një mbrëmje e organizuar në kuadër të festave të 28-29 nëntorit./CNA.al

Lajmet e fundit nga