LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ndodh edhe kjo/ Orangutani 'prostitutë' lidhej me zinxhir, detyrohej të bënte seks me burra

11 Shtator 2023, 17:13, Kosova & Bota CNA

Ndodh edhe kjo/ Orangutani 'prostitutë' lidhej me zinxhir,

Një histori e pazakontë është publikuar nga The Mirror.

Bëhet fjalë për orangutan që u lidh me zinxhir në një shtrat, rruhej çdo ditë dhe u detyrua të bënte seks me burra për vite me radhë.

Kafsha, e quajtur Pony, u kap dhe u "trajtua si prostitutë" nga rrëmbyesi i saj.

Abuzimi i pështirë vazhdoi me vite përpara se ajo të lirohej përfundimisht. 

Ndodh edhe kjo/ Orangutani 'prostitutë' lidhej me zinxhir,

Shpëtimtarët zbuluan se trupi i Pony ishte rruar dhe ajo ishte e mbuluar me shenja kafshimesh. Ajo ishte lidhur me zinxhirë në një shtrat dhe ishte përdhunuar vazhdimisht.

Fondacioni i Mbijetesës së Orangutanëve Borneo tha: "Në mënyrë të paimagjinueshme, Pony trajtohej si prostitutë. Burrat mund t'i paguanin një shumë të caktuar parash pronarit të bordellos për të bërë seks me të."

Mendohet se Pony ishte vetëm gjashtë vjeç kur u shpëtua dhe nuk dihet saktësisht se sa kohë kishte qëndruar në 'bordello'.

Ndodh edhe kjo/ Orangutani 'prostitutë' lidhej me zinxhir,

Pronari i bordellos refuzoi me forcë të hiqte dorë nga Pony. Për të, Pony ishte një makinë parash.

Pony u detyrua të kryente akte seksuale dhe u desh një dekadë për ta rehabilituar atë.

Vullnetarja Michelle Desilets tha për Sun Online: "Ishte e tmerrshme. Ajo ishte një skllave seksi - ishte groteske. Ajo duhet të ketë pasur kaq shumë dhimbje."

Orangutangu u shpëtua në vitin 2003. Gjatë rehabilitimit të saj, burrat nuk u lejuan pranë saj, pasi ajo ishte dukshëm e traumatizuar nga trajtimi mizor që kishte duruar. Vetëm pas 15 vitesh ajo është më në fund në gjendje të mirë shëndetësore dhe në gjendje të kërkojë ushqim në Qendrën e Rehabilitimit Nyaru Menteng, ku ndodhet në një strehë me shtatë orangutanë të tjerë./ CNA

Lajmet e fundit nga