LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kërcënohet ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla

5 Shtator 2023, 17:45, Kosova & Bota CNA
Kërcënohet ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal
Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla është kërcënuar ditën e sotme nga një person.

Lajmin e bëjnë të ditur mediat në Kosovë, të cilat e lidhin kërcënimin me zbulimin e një sasie armatimi në Zveçan, ku u gjetën armë automatike, fishekë, granata dore e eksplozivë.

Kërcënimin ministri i Brendshëm e ka marrë përmes “Facebook”, ku i kanë shkruar se: “Unë personalisht do të të dënoj, vetëm momenti pritet”.

Sipas tyre, profili përmes të cilit është kërcënuar Sveçla, është i organizatës terroriste serbe "Brigada e Veriut"

Kujtojmë se këtë të martë, ministri tha se u zbulua një shtëpi në Zveçan, që përdorej për shpërndarje të armatimit për grupet kriminale serbe.

Policia ka sekuestruar një sasi të madhe armatimesh, duke përfshirë armë automatike, fishekë, granata dore dhe eksplozivë./ CNA

Lajmet e fundit nga