LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

I fashuar pas dëmtimit në fytyrë/ Kancelari gjerman "shfaqet" pas incidentit

4 Shtator 2023, 22:57, Kosova & Bota CNA

I fashuar pas dëmtimit në fytyrë/ Kancelari gjerman

Kancelari gjerman, Olaf Scholz, u plagos disa ditë më parë teksa ishte duke u stërvitur dhe ka pësuar dëmtime në fytyrë.

Kjo bëri që kancelari të anulojë takimet e tij. Së fundmi, Olaf Scholz ka publikuar një foto në rrjetin social "X", që më parë njihej si "Twitter".

Kancelari Scholz tha se "i mirëpret memet" dhe bashkangjitur publikoi foton e tij, me dëmtime në fytyrë, me syrin e fashuar.

"Kush e ka dëmin... Jam kurioz për memet. Faleminderit për urimet, duket më keq se sa është!", shkruan ai me humor.

Ndërkohë, zëdhënësi i Olaf Scholz tha se kancelari ishte në "humor të mirë" dhe foton e publikoi që njerëzit të mësoheshin me pamjen e tij "të re".

Disa përdorues të mediave sociale me shaka i lidhën lëndimet me grindjet brenda koalicionit qeverisës./ CNA

Lajmet e fundit nga