LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gjendet i vrarë sulmuesi i katërt ndaj Policisë së Kosovës/ Sekuestrohet kallashnikovi

25 Shtator 2023, 13:33, Kosova & Bota CNA

Gjendet i vrarë sulmuesi i katërt ndaj Policisë së

Në fshatin Banjskë të Zveçanit është gjetur i vrarë një nga sulmuesit serb.

Sipas mediave kosovare, pranë tij janë gjetur armë të tipit kallashnikov dhe disa karikatorë.

Më herët policia e Kosovës ka konfirmuar se tre të dyshuar të tjerë për sulmin ku u vra polici Afrim Bunjaku janë vrarë po ashtu.

Kryeministri Albin Kurti e ka quajtur sulmin e një dite më parë nga grupi i armatosur të orkestruar nga Presidenti Aleksandër Vuçiç./ CNA

Lajmet e fundit nga