LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Franca dënon dhunën në veri/ Tone të ashpra ndaj qeverisë së Kosovës

30 Maj 2023, 09:54, Kosova & Bota CNA

Franca dënon dhunën në veri/ Tone të ashpra ndaj

Ministria e Punëve të Jashtme të Francës ka dënuar ashpër dhunën në veri të Kosovës.

Ministria u ka bërë thirrje palëve, veçanërisht qeverisë së Kosovës që të marrë menjëherë masat për uljen e tensioneve.

 “Franca dënon dhunën që ka ndodhur në veri të Kosovës në termat më të ashpër të mundshëm dhe u bën thirrje palëve, veçanërisht Qeverisë së Kosovës, që menjëherë të ndërmarrin masat e nevojshme për uljen e tensioneve”, ka shkruar në "Twitter" Ministria e Punëve të Jashtme e Francës./ CNA.al

Lajmet e fundit nga