LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

CNA.al shpall kuadrot e vitit/ I papërsëritshmi Luli i pari i opozitës

2022-12-31 14:11:00, Satire Politike CNA
CNA.al shpall kuadrot e vitit/ I papërsëritshmi Luli i pari i
Lulzim Basha

CNA.al ashtu si dhe shumë media në Shqipëri ka vendosur të shpallë ‘Kuadrot e Vitit’, ndryshe nga ata që i quajnë personazhe, personalitete, njeriu i vitit, ne i quajmë ‘kuadrot e vitit’, kjo edhe në bazë të historisë së dikurshme, të para viteve 90’ me kuadriot e partisë.

CNA.al për këtë vit ka vendosur të zgjedhë disa kuadro të cilët do t’i prezantojmë një e nga një.

Kuadroja i parë i këtij vitit dhe më kryesori është Lulzim Basha.

CNA.al shpall kuadrot e vitit/ I papërsëritshmi Luli i pari i

Ai është një kuadro i lartë i partisë, që mori drunë dhe rrahu anëtarët e partisë së tij, i dëboi dhe nga selia. Më pas humbi zgjedhjet, e dëbuan, dha dorëheqjen.

Tani ka marrë rreth vetes disa kuadro të vegjël, kuadro në rritje, kuadro shpresëdhënës si Gaz Bardhi apo Enkelejd Alibeaj dhe Jorida Tabaku dhe shpreson që të rikthehet sërish si një kuadër i lartë i partisë, për të mirën e vendit.

Pas kuadros së parë, CNA.al do të publikojë më tej kuadrot e tjerë që kanë dhënë kontributet e tyre të vyera gjatë vitit 2022.

 

Lajmet e fundit nga