LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video-Elbasani mbytet nga mbeturinat/ Inceneratori ku janë hedhur miliona euro nuk punon

2022-10-21 12:39:00, Denoncim CNA

Video-Elbasani mbytet nga mbeturinat/ Inceneratori ku janë hedhur miliona

Mbeturina që rrethojnë qytetin e Elbasanit i bëjnë karshillik të ashtuquajturit incinerator.

Pamje të publikuara nga nga kreu i PD-së, Elbasan Blendi Himçi, tregojnë katastrofën mjedisorë, përballë miliona eurove që janë dhënë për inceneratorin e Elbasanit i cili nuk funksionon.

Himçi ironizon në rrjete sociale, duke e cilësuar si dhurata më e çmuar inceneratorin që nuk funksionon.

Video-Elbasani mbytet nga mbeturinat/ Inceneratori ku janë hedhur miliona

“Dhurata më e "çmuar" që Lartmadhnia e tij sëbashku me Bashkinë i bënë qytetit të Elbasanit.  Incineratori që nuk punon dhe "mali" me plehra që ngrihet çdo ditë buzë Shkumbinit”, shkruan Himçi shoqëruar me një video që s’ka nevojë për shumë fjalë./CNA.al

Lajmet e fundit nga