LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Albanians overthrow Chinese, Russian and American counter-intelligence and agencies

2023-09-26 14:07:00, Satire Politike CNA
Albanians overthrow Chinese, Russian and American counter-intelligence and
Charles McGonigal

This title is not to be laughed at, maybe the following words will be laughable and even funny, but they are true, they are facts that the history of Albania has seen and rejected every theory and those billions and billions of euros that they are using big countries like the Americans, Russians or Chinese for counterintelligence, for their espionage agencies, and others like that.

There are two very beautiful cases, which journalist Ylli Rakipi brought to the show "The Unexposed" yesterday.

Albanians overthrow Chinese, Russian and American counter-intelligence and
Ylli Rakipi, journalist

With his unstoppable irony, Rakipi recalled a detail of how the former OSCE ambassador, Borchardt, takes it to Irfan Hysenbelli and he ate sausages and drank beer at the Beer Festival in Korça and praised Korça beers when in fact, a couple of others had ended up in the hospital from headaches or from poisoning from the large amount of beer.

Korça beer, a beer that, accompanied by some beer, made the OSCE ambassador to whistle about the government, the successes of Rama and the bright future of the motherland, and in fact, after that, Rama with a vengeance applied the law to beer and not to beer. Irfan that in fact contraband was distributed, as Taxes and SPAK discovered.

Kjo është një nga rastet me një diplomat evropian, por më skandalozja është ajo që ka ndodhur me McGonigal.

Përpiqen vendet e mëdha të zbulojnë spiunët e vendeve të tjera, të zbulojnë dhe kundërzbulojnë, paguajnë para por në fakt çfarë ndodh, një banor nga Tropoja, një qytetar i Tropojës, Agron Neza, gjen McGonigalin, i jep një shukë dollarësh, e sjell në Shqipëri dhe e përfundon të shkretin te Safet Gjici.

Albanians overthrow Chinese, Russian and American counter-intelligence and
Agron Neza dhe McGonigal

Pra zv.shefi i kundërzbulimit të FBI-së katandiset te Safet Gjici, mund të katandisej dhe tek Irfani, nuk është ndonjë problem i madh, se ka ndodhur dhe me ambasadorë, por në rastin e McGonigal e çuan deri atje ku nuk mbante më ujë pilafi.

Nga ana tjetër, shpalli si këshilltar dhe burrë të mençur një analfabet të gjallë njerëzor siç është Dorian Duçka, që e quajnë kokë të madhe me lidhje me Kinën, me Amerikën, me lidhje me DASH-in, bashkëpunëtor i tyre, spiun i amerikanëve, një figurë e lartë diplomatike e të tjera si këto dhe në fund nga lidhja me Agron Nezën dhe Dorian Duçkën i shkreti McGonigal na përfundoi te Safet Gjici.

Albanians overthrow Chinese, Russian and American counter-intelligence and
Dorian Duçka

Inshalla nuk ka dhe ndonjë video me Alma K. se çfarë nuk bën vaki në mëmëdheun tonë.

Tani një ambasador i OSBE-së si Borchardt, qytetar gjerman, te kërnackat e birrat dhe flet çudira. Një zëvendësdrejtor i FBI-së përfundon te Safet Gjici.

Albanians overthrow Chinese, Russian and American counter-intelligence and
Bernd Borschardt, ambasasori i OSBE-së

Shqiptarët i hodhën poshtë të gjitha studimet, teoritë, format, që janë përdorur në zbulim e kundërzbulim dhe pagimin e miliona dollarëve dhe të katandiset historia e McGonigalit te Safet Gjici.

Se Deripaska, oligarku rus, një miliarder, një kokë e madhe, kërkoi të korruptonte një zyrtar amerikan, nuk dihet sa ka paguar dhe çfarë interesash janë luajtur, por të paktën luante Deripaska me McGonigal, kurse këtu na katandisi te Safet Gjici dhe tek Irfani, te kërnackat dhe te birrat.

Albanians overthrow Chinese, Russian and American counter-intelligence and
Safet Gjici, ish kryebashkiaku i Kukësit

Prandaj kot lodhen agjencitë e huaja, paguajnë para e shpenzojnë. Mjafton me pak lekë të mbajnë afër këta analfabetët dhe allashqiptarët, të cilët me metodat e tyre demokratike, me kërnacka, me ndonjë shukë lekësh surratit të bëjnë çudira.

Albanians overthrow Chinese, Russian and American counter-intelligence and

Të ulin me Safetin, të ulin me Irfanin dhe pastaj nëpërmjet tyre mund të shkosh te kryeministri se të çon Dorian Duçka.

Albanians overthrow Chinese, Russian and American counter-intelligence and
Irfan Hysenbelliu

Mund të shkosh te Presidenti megjithëse ky i fundit nuk është se ka ndonjë vlerë të madhe tani, po qeveria, ministrat, kryetarë bashkie, të gjithë mund t’i takosh se McGonigal takoi kë mundi. Safeti ishte ndoshta nivel i lartë se mund të kishte shkuar dhe më poshtë.

Pavarësisht se mund të qeshë dikush dhe të ironizojë historinë e Safet Gjicit me McGonigal.

Pa shkuar më tej te përfitimet dhe këto korrupsionet, që janë çështje serioze që duhet të hetohen nga SPAK-u dhe ndonjë strukturë serioze po i ka ngelur ende shtetit shqiptar.

Albanians overthrow Chinese, Russian and American counter-intelligence and
Charles McGonigal

Ndodh që Duçka me Agron Nezën, me Irfanin & Co të hedhin në erë agjencitë e kundërzbulimit, teoritë e konspiracionit, teoritë e korrupsionit, të gjitha bashkë. Mjafton t’i mbledhësh këta dhe të zgjidhin çdo problem, që nga FBI, CIA , OSBE, BE e deri në Kinë e Rusi./ CNA

 

Lajmet e fundit nga