LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pas euros “dobësohen” dollari edhe paundi britanik/ Kursi i këmbimit, 10 gusht 2022

10 Gusht 2022, 08:13, Ekonomi CNA

Pas euros “dobësohen” dollari edhe paundi britanik/ Kursi i

Euro vijon të mbetet në kuotat e 116 lekëve, ashtu si një ditë më parë, ndërsa dollari, paundi dhe franga kanë shënuar rënie të lehtë.

Kështu, sot në tregun valutor dollari amerikan blihet me 113.5 lekë dhe shitet 114.5 lekë.

Euro sot blihet me 116.3 lekë në shitje, sot këmbehet me 117 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 136.5 lekë, dhe shitet me 137.9 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 118.5 lekë, shitet me 119.6 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 87.4 lekë dhe shitet me 89 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Pas euros “dobësohen” dollari edhe paundi britanik/ Kursi i

Lajmet e fundit nga