LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Euro mbetet në kuotat e 116 lekëve/ Kursi i këmbimit, 9 gusht 2022

9 Gusht 2022, 08:10, Ekonomi CNA

Euro mbetet në kuotat e 116 lekëve/ Kursi i këmbimit, 9 gusht

Euro vijon të mbetet në kuotat e 116 lekëve, nga 120 lekë, që ishte para tre–katër muajsh.

Edhe paundi britanik, që gjithnjë ka kryesuar në këmbim me lekun ka një rënie jashtëzakonisht të madhe.

Kështu, sot në tregun valutor dollari amerikan blihet me 113.8 lekë dhe shitet 114.8 lekë.

Euro sot blihet me 116.3 lekë në shitje, sot këmbehet me 117 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 136.8 lekë, dhe shitet me 138.2 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 118.5 lekë, shitet me 119.7 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 87.7 lekë dhe shitet me 89.5 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Euro mbetet në kuotat e 116 lekëve/ Kursi i këmbimit, 9 gusht

Lajmet e fundit nga