LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bien sërish euro, paundi dhe franga zvicerane/ Kursi i këmbimit, 8 gusht 2022

8 Gusht 2022, 07:58, Ekonomi CNA

Bien sërish euro, paundi dhe franga zvicerane/ Kursi i këmbimit, 8

Tregu valutor sot sërish shfaqet me lëkundje. Euro, paundi, franga dhe dollari kanadez e kanë nisur javën me rënie.

Kështu, sot në tregun valutor dollari amerikan blihet me 113.7 lekë dhe shitet 114.8 lekë.

Euro sot blihet me 11624 lekë në shitje, sot këmbehet me 117 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 136.7 lekë, dhe shitet me 138.1 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 118 lekë, shitet me 119 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 87.4 lekë dhe shitet me 89 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Bien sërish euro, paundi dhe franga zvicerane/ Kursi i këmbimit, 8

Lajmet e fundit nga