LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Si i rrëmbeu 11 tendera deputeti i Bashës nga Fondi Shqiptar i Zhvillimit

14 Gusht 2022, 11:15, Denoncim CNA

Si i rrëmbeu 11 tendera deputeti i Bashës nga Fondi Shqiptar i

CNA.al prej disa ditësh ka raportuar në lidhje me deputetin Lefter Gështenja, i cili zotëron një pasuri marramendëse, ka shkolluar fëmijët jashtë me para që nuk dihen se ku i ka marrë, ndërkohë që burimet finaciare deklaron se i ka nga një vit që ka qëndruar në emigracion.

CNA.al gjatë investigimit zbuloi kompaninë “Civil Cons” që ka pasur në pronësi Lefter Gështenja, deputetit të Lulzim Bashës. Por, ka informacione se ka aksione të fshehura edhe në kompani të tjera.

Një ditë më parë, CNA.al raportoi mbi kompaninë “Civil Cons” si lindi, si ishte shitur, deri te zhdukja e gjurmëve që e lidhin më Gështenjën.

Si i rrëmbeu 11 tendera deputeti i Bashës nga Fondi Shqiptar i

Sot CNA.al po sjell me detaje fondet që janë përfituar nga Lefter Gështenja, nëpërmjet kompanisë “Civil Cons”, e cila ka qenë në pronësi të tij dhe tashmë ndodhet në pronësi të personave të tretë, nëpërmjet një shitjeje që dyshohet se është fiktive.

Sipas të dhënave zyrtare të cilat mund të gjendet në publikimet e thesarit janë 35 tendera të fituar nga kjo kompani,“Civil Cons”.

CNA.al po sjell pjesën e parë sot. Janë të paktën 11 tendera të marrë nga Fondi Shqiptar i Zhvillimit, institucion i cili është në varësi të Kryeministrisë.

11 tendera të marra nga deputeti i Lulzim Bashës, Lefter Gështenja, në kohë të ndryshme nga viti 2019.

Si i rrëmbeu 11 tendera deputeti i Bashës nga Fondi Shqiptar i

CNA.al do të vijojë të publikojë të dhëna të tjera me tenderat e fituar nga kjo kompani edhe nga institucione të tjera./CNA.al

Lajmet e fundit nga