LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Gangsterët” me makinat e shtetit/ Gazetari tregon çfarë ndodhi pranë Presidencës, mesazhi i fortë

2 Qershor 2022, 13:17, Denoncim CNA
“Gangsterët” me makinat e shtetit/ Gazetari tregon
Foto ilustruese

Gazetari Arsen Rusta, ka denoncuar një rast që sipas tij ka ndodhur në kryqëzimin pranë Presidencës.

Në një postim në rrjetet sociale, Rusta shkruan se Shoferi Rektoratit të Universitetit të Tiranës, bënte “gangsterin” në rrugë me makinën e shtetit.

Sipas tij, ai kërkonte ti hapej rruga, edhe pse ndërkohë po kalonin njerëz në vijat e bardha.

Më tej, Rusta shkruan se e gjitha kjo ka ndodhur në kryqëzimin pranë Presidencës, ndërsa shton se “gangsterët” e rrugës duhen ndëshkuar.

Shoferi Rektoratit të Universitetit të Tiranës!!!

Pas meje në makinë. I bie borisë sa ka fuqi në semafor, hec or ti, or legen ishte mimika e dalluar nga pasqyra se sdo presim të gjithë njerëzit që kalojnë tek vijat e bardha.

Jo do ti presim o zotëri por deri sa të kalojë i fundit unë sta hap rrugën. Po kalojnë njerëz tek vijat e bardha. Me qënë se ti je me furgon rektorati ske të drejtë as ti biesh borisë e as të rrezikosh njerëzit.

E gjitha tek kryqëzimi Presidencës.

Ky shofer gangster me makinën e shtetit vazhdon arrogancën. Kujtoi se po intimidonte një të mbaruar dhe e kishte frikë.

Përgjigjen e mori, fiks si ato të rrugës.

Tani një apel për Rektoratin dhe policinë rrugore.

Mjeti është furgoni me targa të vjetra TR.

Pamjet janë te kamerat e kryqëzimit.

Stafi i rektoratit pas ankesës time, po mirë o burrë në Shqipëri jemi.

More tutkuna pse ça është Shqipëria që ju ta bëni të pajetueshme.

Ju si staf Rektorati duhet të jeni shembull. Këta japin edhe tituj doktor shkencash

Pas ankesës zbuloj se rektori dhe administratori ishin në Portugali edhe me taksat e mia.

Ndërkohë makina e këtij institucioni, njerëzit që kalojnë rrugën te vijat e bardha i konsideron dele!!!!

Nëse se ndëshkoni zyrtarisht këtë shëmtirë publike, kot arrestoni kriminelat.

Kriminelat e ata që shtypin njerëz te vijat e bardha i keni në rektorat.”-shkruan Arsen Rusta./CNA.al

Lajmet e fundit nga