LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Skandal!/ Avioni “Air Albania” bën ulje të detyruar, s'ka karburant

30 Maj 2022, 19:11, Denoncim CNA
Skandal!/ Avioni “Air Albania” bën ulje të detyruar,
Foto ilustruese - Avion i "Air Albania"-s

Një skandal është regjistruar sot me avionin e “Air Albania”-s, i cili ka bërë ulje të detyruar në aeroportin “Nënë Tereza” vetëm 15 minuta pasi ishte ngritur në fluturim.

Ky denoncim është bërë nga deputeti i Partisë Demokratike, Xhelal Mziu.

Duke iu referuar mesazhit të njërit prej pasagjerëve, Mziu deklaron se avioni është rikthyer në Rinas pasi dyshohet se nuk ka pasur karburant.

Skandalet në Shqipëri nuk kanë të sosur!!

Avioni Air Albania, bënë ulje të detyruar, s'ka karburant!

Avioni i kompanisë Air Albania, i cili ishte nisur për në Gjermani është kthyer papritur në aeroport. Sipas qytetarëve që kanë qenë në avion, kanë bërë vetëm 15 minuta fluturim dhe avioni është kthyer mbrapsht.

Në bord justifikimi ishte , sikur kapiteni i fluturimit kishte harruar dokumentacionin e nevojshëm, ndërkohë që dyshohet se avioni nuk kishte karburant, kjo pasi, pas riuljes, avioni ka qëndruar shumë në pistë, është furnizuar me karburant edhe pse kishte vetëm 15 minuta fluturim!

Kështu shkruan një nga posagjerët!”, shkruan deputeti në rrjetet sociale./ B.A. - CNA.al

Skandal!/ Avioni “Air Albania” bën ulje të detyruar,
Statusi i Xhelal Mziut në Facebook

Lajmet e fundit nga