LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Punonjësja e postës hedh pagesën gabim/ I kthen paratë nga xhepi qytetares

20 Maj 2022, 20:45, Denoncim CNA

Entela Zeneli, një qytetare e Tiranës, është ankuar pranë emisionit “Stop” në “Tv Klan” për një problem me siguracionet, pagesat e të cilave për 2 muaj i ka bërë pranë Postës në Kombinat.

Bëhet fjalë për 140 mijë Lekë të vjetër, por që punonjësja e postës gabimisht i ka hedhur në llogarinë e dikujt tjetër. Vjollca ka 4 muaj që nuk po e zgjidh dot problemin.

?Unë kam që në janar që paguaj 2 muaj sigurime, nëntorin edhe dhjetorin. Shuma diku te 140 mijë Lekë gati. Kam ardhur në datë 20 janar për të kaluar sigurimet e mia edhe u bënë sot 4 muaj gati që akoma s?më ka kaluar sigurimet e mia. Po vij pothuajse përditë, do të kalojnë sot, do të kalojnë nesër. Arsyeja që s?mi kanë kaluar mua është se i kanë kaluar dikujt tjetër nga punonjësja Vjollca Gogollari. Që më datë 20 janar deri më sot akoma s?ka kaluar gjë. Punonjëset ngrinë supet?, thotë denoncuesja Entela Zeneli.

Qytetarja i drejtohet Postës në Kombinat dhe takon punonjësen Vjollca Gogollari dhe përgjegjësen e saj, dhe të dyja thonë se nuk mund t?i paguajnë nga xhepi paratë e sigurimeve të zonjës, edhe pse vetë e kanë bërë gabimin.

Qytetarja-Si i bëhet tani?

Përgjegjësja-Do nxirrni faturën!

Punonjësja Vjollca Gogollari-Po mirë, më fal del në sistem fatura? Unë ia nxjerr, unë ia kisha?.

Përgjegjësja-E di! Po s?ka ajo. Ia ka rregulluar ekonomistja veprimin.

Qytetarja-Në sistem nuk më dalin ato! Më dalin të bllokuara!

Përgjegjësja-Ai duhet të ta bëjë nga e para pagesën, po ajo nuk po sjell lekët, se thotë pa dhënë unë një mandat, unë nuk të jap lekët!

Qytetarja-Po u bë që në janar?.

Punonjësja Vjollca Gogollari-Po ç?të bëj dhe unë? S?i paguaj nga xhepi! Gabimi im është vërtetë!

Qytetarja-Po mirë, tashi nga xhepi?.po unë ça të bëj me lekët e mia tashi?

Punonjësja Vjollca Gogollari-S?ke faj!

Qytetarja-Me thënë të drejtën, prita deri tani, se thashë hajt, se po bëhet ndonjë gjë?.

Punonjësja Vjollca Gogollari-S?ke faj! Dëgjo, ma filluan këtu Vjollcës këtu, t?i them do mandatin zonjë, urdhëro!

Pas qytetares, në Postën e Kombinatit shkon gazetarja e “Stopit” e cila interesohet për problemin. Punonjësja që ka ka bërë gabimin e pranon këtë fakt dhe i jep zgjidhje rastit duke e paguar nga vetja dëmin që ka shkaktuar. Ndërkohë, gazetarja e “Stopit” i bëri thirrje edhe qytetarit Eltjon Sadiku, që të kthejë paratë në degën e postës, para të cilat i kanë shkuar gabimisht në llogari jo për faj të tij, por për një gabim njerëzor të punonjëses. /tvklan.al

Lajmet e fundit nga