LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Pse PS-ja kërkon të “kapë” Presidentin?/ Gazetari zbulon skandalin, si po tentohet “grabitja” e bregdetit

1 Qershor 2022, 14:53, Denoncim CNA
Pse PS-ja kërkon të “kapë” Presidentin?/ Gazetari
Kryeministri Edi Rama

Gazetari Klodian Tomorri, ndërsa flet në lidhje me çështjen e zgjedhjes së Presidentit të ri, shkruan se mazhoranca kërkon firmën për të nxjerrë nga Plani i Përhapjes së Marinës 137 hektarë në bregdet.

Sipas Tomorrit, arsyeja pse mazhoranca socialiste kërkon “kapjen” e Presidencës, është pikërisht firma për të marrë 60 për qind të të gjithë pronave që kanë bazat e forcës detare.

“Kur Partia Socialiste thotë që Presidenti të jetë i ndryshëm nga Meta, e ka fjalën që të firmosë ato të nemura letra për të nxjerrë nga Plani i Përhapjes së Marinës 137 hektarë në bregdet.

Kanë 5 vjet që po lodhen dhe nuk po i marrin dot. Janë 60 për qind e të gjithë pronave që kanë bazat e forcës detare. Do ishin bërë me dhjetra fshatra turistikë, hotele dhe resorte tani. Për një copë firmë. Ja pra, Presidenti i ri nuk duhet të jetë kunder zhvillimit se na nxin imazhin e Shqipërisë nëpër botë.

Sa të emërojmë një President që e do zhvillimin, pastaj do luftojmë me hunj për të mbrojtur Atdheun. Se Komandën e Forcës Detare do e zhvendosim në Skrapar. Por këto janë thjesht dëmet e vogla kolaterale të progresit.” -shkruan Klodian Tomorri./CNA.al

Pse PS-ja kërkon të “kapë” Presidentin?/ Gazetari

Lajmet e fundit nga