LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Spartak Ngjela ngre aludimet/ Hapja e dosjeve, nuk është vetëm kërkesë e politikës shqiptare

25 Tetor 2022, 22:45, Aktualitet CNA
Spartak Ngjela ngre aludimet/ Hapja e dosjeve, nuk është vetëm
Avokati Spartak Ngjela

Avokati Spartak Ngjela ka ngritur aludimet se ligji i hapjes së dosjeve nuk është vetëm kërkesë e politikës shqiptare.

Ai tha në emisionin “Open” se ky ligj mund të jetë bërë me kërkesë të aleatin tonë, SHBA-ve.

Gjithashtu, avokati theksoi se dosjet e sigurimit nuk janë zhdukur, pasi pretendon se janë dërguar në SHBA para se të dilte vendimi për asgjesimin e tyre.

“Pse rikthehet? S’ma ha mendja që të jetë vetëm kërkesë e politikës shqiptare. Mund të jetë e aleatit tonë, do të shikojmë si do venë çështjet, por që dosjet nuk janë zhdukur, ua thash, dhe kam përshtypjen që nuk janë sa i përket gjetjes së të vërtetës është në dorë të atij personi që do dalë që mund të ketë implikuar”, deklaroi Ngjela./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga