LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Rama në Emiratet e Bashkuara Arabe/ Ironia therëse e analistit

25 Tetor 2022, 19:22, Aktualitet CNA
Rama në Emiratet e Bashkuara Arabe/ Ironia therëse e analistit
Kryeministri Edi Rama dhe Presidenti i Emirateve të Bashkuara Arabe

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar ditën e sotme një takim me Presidentin e Emirateve të Bashkuara, Sheikh Mohamed bin Zayed Al Nahyan.

Ai deklaron se me Presidentin e Emirateve të Bashkuara diskutoi për ecurinë e projekteve të bashkëpunimit në fushën e energjisë, turizmit, sigurisë dhe mbrojtjes kibernetike.

Ndërkohë për këtë takim , ka reaguar me nota ironia analisti Lutfi Dervishi.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Dervishi, thotë se deri më tani i është kërkuar mbrojtje NATO-s, BE-së, USA, Izrael dhe tani Emirateve të Bashkuara Arabe.

Sipas tij, me këtë ritëm edhe pak do të mbërrijë në Iran.

"I kemi kërkuar mbrojtje kibernetike: NATO-s, BE-së, USA, Izrael dhe tani Emirateve të Bashkuara Arabe. Edhe pak dhe mbërrijmë në …Iran!", shkruan Lutfi Dervishi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga