LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Larg duart politike nga SPAK”/ Ish deputeti socialist: Kush e kërcënon të futet brenda

25 Tetor 2022, 20:02, Aktualitet CNA
“Larg duart politike nga SPAK”/ Ish deputeti socialist: Kush e
Ish deputeti socialist, Spartak Braho

Ish deputeti socialist, Spartak Braho, ka komentuar se si e sheh SPAK-un nga optika e tij.

I pyetur në emisionin Frontline, se kush po e kërcënon SPAK, Braho thotë se gjyqtarët dhe prokurorët po marrin shumë kërcënime, duke përfshirë edhe nga politika.

Sipas tij, “Berisha ia ka marrë dorën SPAK dhe Yuri Kim, por edhe kryeminirti Edi Rama e ka kërcënuar sa herë i ka dashur qejfi”.

Ish deputeti nënvizoi faktin se politika duhet të mbajë larg duart nga SPAK. Ai thekson se nëse dikush kërcënon SPAK të merret dhe të futet në burg.   

Është në prag të dështimit, nëse nuk përkrahen gjyqtarët dhe prokurorët nga kriminelët dhe politikanët e korruptuar.

Nëse dikush kërcënon SAPK të merret të futet brenda. Ka një demobilizm të njerëzve të SPAK ashtu siç ka një opinion që po mbizotëron “dështoi Spak”. Sali Berisha ia ka marrë dorën SPAK edhe Kim.

Ka kërcënuar edhe Rama sa herë  ia ka desh qejfi. Shumë difektoz. Larg duart politike nga SPAK.  Këta kanë kaluar në kërvcënime”, tha Braho./ CNA.al

Lajmet e fundit nga