LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Spartak Braho ‘shënjestron’ Yuri Kim/ “E pafuqishme, jemi bërë republikë llafesh”

25 Tetor 2022, 20:24, Aktualitet CNA
Spartak Braho ‘shënjestron’ Yuri Kim/ “E pafuqishme, jemi
Ish deputeti socialist, Spartak Braho

Ish deputeti socialist, Spartak Braho, ka shigjetuar ambasadoren e SHBA, në Tiranë, Yuri Kim, teksa ka four mbi temën se “Kush po e kërcënon SPAK”.

I ftuar në 'Frontline', sipas Brahos, deklaratat e Yuri Kim, tregojnë pafuqinë e saj si ambasadore, dhe se ajo duhet të tregojë emrat në tavolinë nëse prokurorët apo gjyqtarët po kërcënohen.

"Zonja e thotë. Zonja kur të flasë herë tjetër ta thotë në tavolinë. Jemi bërë republikë llafesh. Deklaratat dhe pafuqia tregojnë pafuqinë e ambasadores. Ajo i thotë që do të bëjë presion mb prikurorët dhe gjyqtarët. Nuk ecet më kështu. Nuk bëhet Shqipëria pa drejtësi. Ddrejtësia e bën këtë vend. Punonjësit e saj po kërcënohen", shprehet Braho./ CNA.al

Lajmet e fundit nga