LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Shqipëria duhet të vlojë”/ Nesho flet për vëmendjen e ndërkombëtarëve

9 Nëntor 2023, 21:37, Aktualitet CNA
“Shqipëria duhet të vlojë”/ Nesho flet për
Diplomati, Agim Nesho

Diplomati, Agim Nesho, ka folur në lidhje me situatën që është krijuar kohët e fundit në Kuvend.

Në një intervistë për Euroneës Albania ai theksoi se në këtë situatë që jemi, shqiptarët duhet të ngrihen në protesta. Sipas tij shkaktar i kësaj gjendje kaotike është kreu i qeverisë Edi Rama.

Diplomati shprehet se ka vetëm një mënyrë se si mund të sillet vëmendja e ndërkombëtarëve dhe kjo është përmes asaj që po bën aktualisht opozita në Kuvend.

“Kjo gjë është minimumi kur kemi një regjim monarkik të një personi që nuk respekton parlamentin. Shqipëria me këtë situatë që ka sjellë Rama duhet të vlojë.  Mendoj se është e vetmja mënyrë për të sjellë vëmendjen e ndërkombëtarëve që nuk po e kuptojnë që Shqipëria është në dorën e një autokrati”, tha Nesho./ CNA

Lajmet e fundit nga