LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Marrëveshja Rama-Meloni/ Shehu: Po përpiqet të tërheqë vëmendjen, e ka ulur Shqipërinë në një minimum të frikshëm  

9 Nëntor 2023, 16:49, Aktualitet CNA
Marrëveshja Rama-Meloni/ Shehu: Po përpiqet të tërheqë
Deputeti i opozitës Tritan Shehu

Deputeti i opozitës Tritan Shehu ka komentuar marrëveshjen Rama-Meloni për emigrantët e vendeve të treta.

Sipas Shehut, Rama po përpiqet të bëjë një lojë që të tërheqë vëmendjen nga situata shumë e rëndë që  ai ka me drejtësinë në SHBA.

Deputeti shton se, kryeministri Rama po e vë Shqipërinë në nivelin e botës së tretë dhe ka ulur rolin e vendit në një minimum të frikshëm.

"Rama nuk është një mik të Italisë por ai ka si synim Lindjen dhe nuk ka dëshirë të shkojë në Perëndim dhe në tërë këto vite nuk ka bërë asnjë përpjekje që Shqipëria të anëtarësohet në BE.

Për mua Italia është një vend i rëndësishëm për ne dhe është porta hyrëse për në Europë dhe është një shtet i veçantë për ne ndërsa kjo marrëveshje nuk ka të bëjë me këtë që parashtrova por ka si qëllim të fshehë qëllimet të tjera të errëta dhe ka si qëllim të krijoi një SHOË e të tërheqë vëmendjen dhe po sillet i sulltan me vendin e tij.

Rama po përpiqet të bëjë një lojë që të tërheqë vëmendjen nga situata shumë e rëndë që  ai ka me drejtësinë në SHBA por edhe me situatën socio-politike që po kalon Shqipëria dhe nuk po merr parasysh asnjë pasojë që do të hasë vendi nga kjo marrëveshje. Ky veprim i Ramës dyshoj se do të na largojë nga europa dhe po  e ve Shqipërinë në nivelin e botës së tretë dhe ka ulur rolin e vendit në një minimum të frikshëm", tha deputeti Tritan Shehu. / CNA

Lajmet e fundit nga