LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Video/ Nikolla ‘mbytet nga kolla’, çfarë nuk u pa nga seanca 17-minutëshe në Kuvend

9 Nëntor 2023, 15:33, Aktualitet CNA

Video/ Nikolla ‘mbytet nga kolla’, çfarë nuk u pa nga

Kryetaja e Kuvendit, Lindita Nikolla është kollitur disa herë gjatë seancës 17-minutëshe të kësaj të enjteje.
Opozita hodhi tymuese gjatë seancës plenare dhe kjo ia vështirësoi Nikollës frymëmarrjen.

Pavarëshisht situatës së vështirë që po vijonte ajo vijoi me procedurat.

Opozita krijoi rrëmujë në Kuvend, ku deputetët mblodhën karriget rreth foltores dhe hodhën dhe tymuese. Por, nga ana tjetër edhe maxhoranca kishte menduar një skenar që e zbatoi me përpikmëri. 

Mes tymit, debateve dhe përplasjeve, socialistët votuan vetëm një projektligj të propozuar vetë, ndërkohë me nxitim në shenjë hakmarje rrëzuan në pak minuta 6 projektligje të propozuara nga opozita, të cilat ndodheshin në sirtarin e Kuvendit për një kohë të gjatë./ CNA

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by CNA.al (@cna.lajme)

Lajmet e fundit nga