LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Irfani qan hotelin pa leje të shembur në dhjetor

9 Nëntor 2023, 12:20, Aktualitet CNA

Irfani qan hotelin pa leje të shembur në dhjetor

Këtë të enjte doli në një konferencë për shtyp ambasadori i BE-së, Luigi Soreca, së bashku me zv.kryeministren dhe ministren e Transporteve dhe Energjetikës, Belinda Balluku, ku përballë gazetarëve folën dhe iu përgjigjën pyetjeve në lidhje me progres-raportin e KE-së për Shqipërinë.

Kur mediat raportonin problematikat e evidentuara në politikë, në Parlament, në drejtësi, në votimet e 14 majit, me reformën zgjedhore, apo me krimin e organizuar dhe korrupsionin, për Irfan Hysenbelliun dhe mediat e tij halli i shqiptarëve ishte shembja e hotelit të tij pa leje.

Mediat e Irfanit, në vend që të trajtonin çështjet që shqetësojnë në të vërtetë shqiptarët dhe që janë pasqyruar edhe në raportin e KE-së, ata kanë raportuar si lajm kryesor shembjen e hotelit pa leje “Prestige Resort” në dhjetor të 2022-shit.

Irfani qan hotelin pa leje të shembur në dhjetor

Irfani qan hotelin pa leje të shembur në dhjetor

Sipas Irfanit, asgjë nuk është më e rëndësishme se bizneset e tij që janë kapur në paligjshmëri. Mirë që raporti nuk kishte pjesë për milionat e eurove borxhe në tatime se ndryshe do kishim krizë ekonomike.

Mediat e Irfan Hysenbelliut janë në mision për bizneset e tij dhe jo për qytetarët, për hallet dhe problemet e vërteta apo në shërbim ndaj publikut.

Mediat e Irfanit vajtojnë hotelet pa leje si shqetësim i madh mbarëbotëror që fillon në Golem e mbaron në Washington./ CNA

Irfani qan hotelin pa leje të shembur në dhjetor

Lajmet e fundit nga