LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dhunimi i 3-vjeçares/ Ministria e Drejtësisë: Kemi kryer akt-ekspertimin

9 Nëntor 2023, 08:49, Aktualitet CNA

Dhunimi i 3-vjeçares/ Ministria e Drejtësisë: Kemi kryer

Ministria e Drejtësisë ka reaguar në lidhje me rastin e vajzës 3-vjeçare, e cila u dhunua barbarisht nga edukatorja, duke i thyer edhe këmbën.

Ministria deklaron se sapo është mësuar me rastin ka ndërmarrë veprimet për kryerjen e aktin të ekspertimit.

Ky akt është kryer dje dhe iu nis Prokurorisë së Tiranës.

“Në lidhje me ngjarjen e fëmijës 3 vjeçe që është dëmtuar në një kopësht privat ju bëj me dije se, vendimi për kryerjen e ekspertimit për fëmijën e sipërpërmendur ka ardhur në 07.11.2023, në IML (rreth ores 13.30) dhe menjëherë kemi ndërmarrë veprimet për kryerjen e aktin të ekspertimit.
Dje, në datë 08.11.2023, akti i ekspertimit i fëmijës u krye dhe u nis po dje, për në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë”, thuhet në deklaratë./ CNA

Lajmet e fundit nga