LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto/ Mesazhet në protestën për 3-vjeçaren që i theu këmbën edukatorja

9 Nëntor 2023, 19:24, Aktualitet CNA

Foto/ Mesazhet në protestën për 3-vjeçaren që i theu

Qytetarë të shumtë kanë protestuar këtë të enjte përpara Ministrisë së Arsimit me pankarta në duar pas ngjarjes së rëndë të ndodhur në një kopsht në Tiranë.

Ata kërkuan më shumë siguri në kopshtet private, shtim të stafit në kopshtet shtetërore si dhe kërkojnë që të mos lejohen më të funksionojnë institucione të palicensuara.

Gjatë protestës pjesmarrësit kërkuan që e akuzuara për dhunën të marrë dënimin që meriton.

“Drejtësi për vogëlushen. Lufta jote tani është bërë luftë e të gjithëve”, shkruhej në një pankartë.

Foto/ Mesazhet në protestën për 3-vjeçaren që i theu

“Bëjeni shembull”, thuhet në një tjetër ku qytetarët kërkojnë që një rast i tillë të shërbejë si një mësim për të tjerët.

Foto/ Mesazhet në protestën për 3-vjeçaren që i theu

Mos mi prek fëmijët e mi”, lexohet në një tjetër pankartë të cilën e mban një qytetare nmë duar.

Foto/ Mesazhet në protestën për 3-vjeçaren që i theu

Lajmet e fundit nga