LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Edukatorja arrestohet, 3 policë pezullohen/ Qytetarët në protestë për 3-vjeçaren e dhunuar

9 Nëntor 2023, 17:26, Aktualitet CNA

Edukatorja arrestohet, 3 policë pezullohen/ Qytetarët në

Edukatorja, Majlinda Dehima është vënë në prangat e policisë.

Prokuroria Tiranë kërkoi ‘arrest në burg’ ndaj Mjalinda Dehimas pasi ajo akuzohet për Veprën Penale ‘Keqtrajtim i të miturit’.

Lidhur me këtë rast janë pezulluar dhe 3 punonjës policie pasi, siç dhe raportoi ministri Taulant Balla nuk kanë shqyrtuar si duhet rastin.

Gjithashtu qytetarët kanë organizuar një protestë para Ministrisë së Arsimit ku kërkojnë më shumë siguri në kopshtet private, shtim të stafit në kopshtet shtetërore si dhe kërkojnë që të mos lejohen më të funksionojnë institucione të palicensuara.

Edukatorja arrestohet, 3 policë pezullohen/ Qytetarët në

Si ndodhi ngjarja:

Ishte emisioni investigative “Stop” që bëri publik rastin në fjalë.

Në pamjet e publikuara dallohet edukatorja duke ushtruar disa herë dhunë ndaj vogëlushes.

Në një një moment ajo ishte e shtrirë në shtrat por po belbëzonte me zë të lartë.

Edukatorja i kërkon që të pushojë si dhe e godet. Në një moment në vido dëgjohet dhe kërcitja e këmbës kur është thyer.

Pavarësisht kësaj ao nuk e kanë dërguar 3-vjeçaren në polici, por e kanë mbajtur duke qarë.

Kur prindërit e kanë marrë i kanë thënë se e ka pickuar diçka. Por rasti u zbulua pas bërjes publike të kamerave./ CNA

Lajmet e fundit nga