LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Qeveria rrit taksat, jo pagat”, Meta: Shteti ofron vetëm beton e kulla

16 Gusht 2023, 13:54, Aktualitet CNA

“Qeveria rrit taksat, jo pagat”, Meta: Shteti ofron vetëm beton

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, në një deklaratë për mediat tha se qeveria rrit taksat e nga ana tjetër nuk rrit pagat e nuk ofron shërbim të cilësive që lidhen me pronën.

Sipas tij qeveria nuk ofron ambiente për komunitetit, por ofron vetëm beton e kulla.

“Qeveria rrit taksat e nga ana tjetër nuk rrit pagat e nuk ofron shërbim të cilësive që lidhen me pronën. Nuk ofron ambiente për komunitetin, por ofron vetëm beton e kulla. Përpara se qeveria të vendosë taksa shtesë duhet të mos japë leje shtesë pa kritere të duhura. Paaftësia në administrimin e të ardhurave kjo qeveri do t'i mbulojë në kurriz të familjeve shqiptare dhe në kurriz të familjeve të ndershme.”/ CNA

Lajmet e fundit nga