LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Revoltë! Tirana po zien”, Berisha: Veliaj e autorët e tjerë të inceneratorëve nuk do t’i shpëtojnë verdiktit të qytetarëve

16 Gusht 2023, 13:40, Aktualitet CNA

“Revoltë! Tirana po zien”, Berisha: Veliaj e autorët e

“Zhdukja e 120 milionë eurove përbën gropën e zezë të djegësit të Tiranës.”

Kështu u shpreh ish-kryeministri Sali Berisha në një deklaratë nga selia e Partisë Demokratike.

Sipas Berishës, Veliaj dhe autorët e tjerë të inceneratorëve nuk ka asnjë shans t'i shpëtojë verdiktit të qytetarëve.

Ai u shpreh se Tirana po zien nga një revoltë e brendshme, e jashtëzakonshme dhe pritet që shumë shpejt t'u tregojë vendin autorëve të vjedhjes së shekullit.

“Zhdukja e 120 milionë eurove përbën gropën e zezë të djegësit të Tiranës. Sekuestrimi gjysmak për të mos thënë dhe klientelist i SPAK-ut lejon në mënyrë të paimagjinueshme pagesat kriminale të hedhura poshtë në një kohë ku nuk digjet as edhe një kilogram mbetje. Stafi i partisë nuk ka guxuar të anulojë tarifën. Të dënojë veprimin antiligjor të ndërtuesve dhe bizneseve për të depozituar kundër ligjit inertet. Çdo ditë që kalon dhe e bën dhe më të rëndë më kundërmuese aferën në vjedhjen e shekullit dhe nxjerr në pah autorët më kryesorë ku Veliaj zë vendin e parë për djegësin e Tiranës. Nuk ka asnjë shans t'i shpëtojë verdiktit të qytetarëve. Tirana po zien nga një revoltë e brendshme, e jashtëzakonshme dhe pritet që shumë shpejt t'u tregojë vendin autorëve të vjedhjes së shekullit.”/ CNA

Lajmet e fundit nga