LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Inceneratori i Tiranës/ Berisha: Veliaj ka kryer krim, një barrë miliarda euro në supet e qytetarëve

16 Gusht 2023, 13:24, Aktualitet CNA

Inceneratori i Tiranës/ Berisha: Veliaj ka kryer krim, një barrë

Ish-kryeministri Sali Berisha në një deklaratë nga selia e Partisë Demokratike tha se Erion Veliaj ka kryer një krim të shëmtuar se ka marrë përsipër të gjitha detyrimet e kontratës që nuk e ka kaluar në Këshillin Bashkiak lidhur me inceneratorin e Tiranës.

Sipas Berishës, kjo marrëveshje 30-vjeçare në dhunim të kushtetutës e ligjeve ka një barrë miliarda euro në supet e qytetarëve të Tiranës.

“Rezulton se kontrata e djegësit të Erion Veliajt në 30 vite u kushton taksapaguesve të Tiranës 1 milion dollarë. Kjo marrëveshje 30-vjeçare në dhunim të Kushtetutës e ligjeve ka një barrë miliarda euro në supet e qytetarëve të Tiranës. Erion Veliaj ka kryer një krim të shëmtuar se ka marrë përsipër të gjitha detyrimet e kontratës që nuk e ka kaluar në Këshillin Bashkiak. Në përgjigje të një shkrese që i dërgon Damian Gjiknurit aso kohe Erion Veliaj, shkruan se Bashkia Tiranë është vënë në dijeni për të drejtat e detyrimet e kontratës dhe aneksit të saj. Veliaj ka shkelur çdo ligj"./ CNA

Lajmet e fundit nga