LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Qëndroi për rreth dy orë në tarracën e pallatit/ Policia bën të mundur shpëtimin e qytetarit nga Berati

25 Qershor 2022, 14:09, Aktualitet CNA
Qëndroi për rreth dy orë në tarracën e pallatit/
Policia Berat

Pasi qëndroi dy orë në tarrancën e pallatit, duke kërcënuar se do të hidhej prej aty, 48-vjecari në Berat është arritur të bindet me ndihmën e policisë që të zbresë nga lartësia.

Ardian Dardha i cili dyshohet se vuan nga probleme të shëndetit mendor, nuk pranon që të lirojë banesën me qera, të cilën ia paguante bashkia. Sipas policisë, ai kërkonte që të hynte nga tarracë në banesë për të marrë sendet personale.

“Berat/Informacion paraprak

Shtetasi A. D., 48 vjeç, ka hipur në tarracën e pallatit ku banonte, në lagjen “22 Tetori”, dhe ka pretenduar të hyjë në banesë për të marr sendet personale, duke përdorur ballkonin, sepse 48-vjeçari është nxjerrë ditën e djeshme nga banesa, pasi nuk ka shlyer detyrimet për posedimin e këtij ambienti.

Në vendngjarje kanë shkuar menjëherë shërbimet e Policisë dhe zjarrfikëset dhe pas negociatave të bëra me të, shtetasi A. D. ka zbritur i padëmtuar nga tarraca”, njofton policia./CNA.al

Lajmet e fundit nga