LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Jeton i vetëm dhe në shtëpi me qera/ 50 vjeçari në Berat kërcënon se do hidhet nga tarraca e pallatit

25 Qershor 2022, 13:16, Aktualitet CNA
Jeton i vetëm dhe në shtëpi me qera/ 50 vjeçari në
Foto nga vendngjarja në Berat

Një 50-vjeçar ka hipur ne tarracën e një pallati 5-katesh në lagjen ‘8 Nëntori’ dhe kërcënon se do të hidhet nga lartësia. Personi sipas raportimeve është identifikuar si shtetasi me iniciale A.D, i cili është i vetmuar dhe prej 3 vitesh jetonte me qira ne pallatin nga ku kërcënon të hidhet.

Prej 5 muaj atij i ka mbaruar kontrata dhe bashkia i ka gjetur një banese me qira, të cilën e paguan bashkia. Ndërkohë, ai nuk del nga banesa ku ka jetuar sepse pretendon qe është e tija.

50-vjeçari dyshohet se ka probleme te shëndetit mendor. Në zonë kanë mbërritur menjëherë forca te shumta policie dhe zjarrfikësja, të cilët po tentojnë të shpëtojnë 50 vjeçarin./CNA.al

Lajmet e fundit nga