LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Dron edukues” për shoferët që nuk përdorin korsinë e duhur/ Policia nxjerr videon

25 Qershor 2022, 12:59, Aktualitet CNA
“Dron edukues” për shoferët që nuk përdorin
Foto ilustruese

Policia Rrugore e Tiranës u tërheq sërish vëmendjen drejtuesve të mjeteve për përdorimin e korsisë së duhur.

Nëpërmjet një video policia njofton se tashmë ka në përdorim një pajisje të re inteligjente për të evidentuar shkeljet e drejtuesve të quajtur “Droni Edukues”.

Sipas policisë, droni është i dedikuar veçanërisht për konstatimin e shkeljeve rrugore të pozicionimit të mjeteve në korsinë e duhur, sipas drejtimit dhe qëllimit të lëvizjes.

Policia ka publikuar pamjet e disa rasteve të kundravajtjeve që janë ndëshkuar me gjobe./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga