LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ambasadorja Yuri Kim takim me liderët e DASH/ Ja fokusi i diskutimeve

24 Qershor 2022, 21:32, Aktualitet CNA

Ambasadorja Yuri Kim takim me liderët e DASH/ Ja fokusi i diskutimeve

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në vendin tonë, Yuri Kim është takuar me ambasadorët e vendeve ballkanike dhe drejtuesit e DASH.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë ambasadorja, e cila përmes një postimi në rrjetin social në Twitter, ka bërë të ditur se do të diskutohet mbi prioritetet në Ballkanin Perëndimor dhe bashkëpunimin mes vendeve të rajonit.

“Ambasadorët do të takohen me drejtuesit e Departamentit të Shtetit këtë javë për të diskutuar prioritetet në Ballkanin Perëndimor, veçanërisht bashkëpunimin dhe integrimin rajonal, më të rëndësishme se kurrë”, shkruan Yuri Kim.

Takimi vjen ndërkohë që asnjë sinjal pozitiv nuk u dha në samitin e djeshëm të bashkimit Europian dhe vetoja bullgare bllokoi sërish çeljen e negociatave për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë./CNA.al

Lajmet e fundit nga