LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Protestë për kullat në Tiranë/ Brisida Shehaj: Po krijojnë kauza artificiale për të larguar vëmendjen nga inceneratorët

6 Gusht 2023, 16:33, Aktualitet CNA

Protestë për kullat në Tiranë/ Brisida Shehaj: Po

Lëvizja Bashkë me në krye Arlind Qorin ka paralajmëruar se do të zhvillojë një protestë ditën e sotme mes pallateve 9-Katëshe dhe Teatrit të Operës dhe Baletit, pasi sipas tyre ky park është rrethuar dhe pritet që të kthehet në kantier ndërtimi për një kullë tjetër në atë zonë.

Për këtë rast ka reaguar skspertja e ekonomisë Brisida Shehaj, e cila shprehur se në këtë periudhë, për vendin tonë duhet të konsiderohet prioritare zbardhja e çështjes së inceneratorëve dhe të mos ndërmerren nisma të tilla që sjellin shpërqëndrim.

Përmes një postimi në rrjetet sociale Shehaj shkruan se nëse opozita merret me ngjarje dytësore do ishte fatale.

“Kush mendon se duke kriju artifica dhe kauza do shperqendroje vemendjen nga INCENERATORET.

E ka shume gabim.

Kushdo ka te drejte te protestoje per kullen e GIMIT, sot opozita ka per detyre te ndihmoje ne zbardhjen e aferes monstruoze te INCENERATOREVE.

Nqs opozita merret me ngjarje dytesore do ishte fatale, ZERO KOMPLEKS per kete qe po them.

Opozita ka denoncuar me fakte e me shkresa kullat e tiranes, Arlis shpk dhe te tjeret dhe per kullat pa leje.

Jane nisur dhjetra shkresa institucioneve perfshire dhe KLSH.

Jane bere disa kallezime penale jo vetem per pastrimin e parave por dhe korrupsionit ne lidhje me keto kulla.

Prandaj keta qe merren me keto kauza se keshtu i leverdis disave ta vazhdojne.

Opozita per mua duhet te kete prioritet INCENRATORET,TIMS,METAMORFOZA,PORTI I DURRESIT e gjithcka lidhet me kriminalizimin e keto shteti.

Kauzat e tjera ua lem ketyre opozitareve se e sigurt ua jep rama ca vota per nai mandat tirane”-shkruan Shehaj./CNA.al

Lajmet e fundit nga