LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zjarri që ndezi u përhap e dogji tokën e fqinjit, arrestohet 50-vjeçari në Durrës

5 Gusht 2023, 13:19, Aktualitet CNA

Zjarri që ndezi u përhap e dogji tokën e fqinjit, arrestohet

Një 50-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Durrësit.

50-vjeçar me inicialet A. D akuzohet se kishte ndezur zjarr për djegien e disa mbeturinave, dhe për shkak të përhapjes së flakëve, u dogj një sipërfaqe toke në afërsi, në pronësi të një shtetasi tjetër.

Ndezi zjarr për të djegur mbeturina dhe për pasojë dogji tokën e fqinjit, arrestohet 50-vjeçari.

Drejtoria Vendore e Policisë Durrës apelon për qytetarët që në asnjë rast të mos ndezin zjarre, pasi ky veprim përbën krim dhe ndëshkohet penalisht, si dhe i fton ata që të denoncojnë në numrin 112, çdo rast të tillë, me qëllim ndërhyrjen e menjëhershme për shuarjen e flakëve dhe për procedimin penal të shtetasve përgjegjës./CNA.al

Lajmet e fundit nga