LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pezullohen nga detyra dy drejtues të policisë së Devollit

16 Janar 2023, 15:47, Aktualitet CNA
Pezullohen nga detyra dy drejtues të policisë së Devollit
Foto ilustruese

Dy drejtues të policisë së Devollit janë pezulluar nga detyra, nën akuzën e shpërdorimit të detyrës.

Bëhet fjalë për shefin e Komisariatit të Devollit B.P. dhe shefin e Rendit A.B.

Ata dyshohet se kanë lejuar prerjen e paligjshme të pyjeve.

Sipas mediave me titra, ata kanë qenë në përgjim për më shumë se tre muaj.

Ndërkohë, pritet që Agjencia e Mbikqyrjes Policore të japë më shumë informacion lidhur me pezullimin e tyre./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga