LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shqipëria, notë verbale Britanisë/ Ministria e Jashtme thërret ambasadorin

16 Janar 2023, 12:27, Aktualitet CNA

Shqipëria, notë verbale Britanisë/ Ministria e Jashtme

Ambasadori King-Smith është thirrur sot në Ministrinë e Jashtme.

Raportohet Shqipëria pritet të dërgojë një notë verbale për gjuhën e ministrit britanik.

Robert Jenrick, me tone të ashpra dhe një gjuhë raciste, bëri thirrje që oficerët e emigracionit të kapnin çdo shqiptar dhe t’i dërgonin drejt Tiranës.

“Shqiptarët duhet të ndalohen që të kërkojnë azil në Britaninë e Madhe, pasi ata vijnë nga një vend 'demostrueshëm i sigurt'", ka thënë Ministri i Emigracionit, në Britani Robert Jenrick./CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga