LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ish-gjyqtari i Kushtetueses në bankën e të akuzuarve/ Pse ra Fatos Lulo ne duar të SPAK-ut

16 Janar 2023, 12:07, Aktualitet CNA

Ish-gjyqtari i Kushtetueses në bankën e të akuzuarve/ Pse ra

Gjykata e Posaçme ka hapur shqyrtimin gjyqësor ndaj Fatos Lulos, ish-anëtar i Gjykatës Kushtetuese.

Fatos Lulo akuzohet nga SPAK për "fshehje e mosdeklarim të pasurisë" në formën e kallëzimit të rremë.

Sipas SPAK, Lulo ka bilanc negativ të të ardhurave në dy pasuri, një apartament ne Tiranë dhe në një zyre 172 m2 e deklaruar si e dhuruar në Rrugën e Durrësit. 

Gjithashtu SPAK ka kërkuar edhe marrjen në pyetje të katër dëshmitarëve. 

Mësohet se seanca do të mbahet me 30 janar./CNA.al

Lajmet e fundit nga