LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përkeqësimi i motit/ ARRSH pasqyron situatën në aksin Korçë-Dardhë

26 Janar 2023, 09:23, Aktualitet CNA
Përkeqësimi i motit/ ARRSH pasqyron situatën në aksin
Foto ilustruese

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka pasqyruar situatën nga moti i keq në askin Korçë-Dardhë.

Sipas të dhënave, gjatë natës ka pasur reshje dëbore me intensitet të ulët dhe është punuar pa ndërprerje për pastrimin e rrugës dhe shpërndarjen e kripës.

Rruga është e hapur dhe qarkullimi kryhet pa probleme.

Për drejtuesit e mjeteve që kalojnë në këtë aks rekomandohet përdorimi i gomave dimërore dhe pajisja me zinxhirë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga