LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Punonjësja e kazinosë prej muajsh në koma/ Familjarët e largojnë nga Shqipëria

25 Janar 2023, 17:46, Aktualitet CNA

Punonjësja e kazinosë prej muajsh në koma/ Familjarët e

Punonjësja e kazinosë, Joy Aoko, e cila prej muajsh ndodhet në koma për shkak të dhunës barbare, është larguar ditën e sotme nga Shqipëria.

Familjarët e vajzës me origjinë nga Kenia, e kanë larguar 22 vjeçaren nga Spitali i Traumës për ta dërguar atë në spitalin Kenyatta, në Kenia.

Familjarët duan që vajza e tyre të marrë mjekim më të specializuar, pasi që prej 14 gushtit ndodhet në koma.

Kujtojmë se e reja u gjet pa ndjenja në banesë në datë 14 gusht, një ditë pasi shoqja e saj Emili kishte kërkuar ndihmën e policisë për humbjen e kontakteve me kenianen.

22-vjeçarja u gjet përmbys dhe gjysmë e zhveshur, në gjendje të rëndë shëndetësore.

Ngjarja e saj ka mbetur e pazbardhur, ndërsa u mbajt e fshehtë deri në muajin shtator, kur u zbulua nga mediat./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga