LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kujt i përket banesa e kthyer në laborator droge/ Kryeplaku i fshatit hedh dyshimet e forta

24 Nëntor 2022, 20:38, Aktualitet CNA

Kujt i përket banesa e kthyer në laborator droge/ Kryeplaku i fshatit

Kryeplaku i fshatit Frekull i Madh në Fier, ku është zbuluar laboratori i drogës është shprehur se në laboratorin e drogës, u gjetën 200 thasë me pleh, ku dyshohet se ka kokainë.

Ai është shprehur se nuk kishte dijeni se nga kishin ardhur thasët, por hodhi dyshimet se personi përgjegjës është drejtor në bashkinë e Tiranës.

"Thasë kanë pleh kimik. Mund të jenë nja 200 thasë dhe ishin përjashta. Kishte vetëm fishekë. Banesa është e Viktor Cervenakut. Mund të ishin nja 50 polic. Nuk e di nga kishin ardhur thasët. Por është drejtor tani në bashkinë e Tiranës."- u shpreh ai.

Lajmet e fundit nga