LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ku është Mirel Mërtiri?/ Gazetari tregon dy adresat e trurit të aferës së inceneratorëve

16 Nëntor 2022, 23:08, Aktualitet CNA
Ku është Mirel Mërtiri?/ Gazetari tregon dy adresat e trurit
Gazetari Elvi Fundo

Gazetari Elvi Fundo ka zbuluar në emisionin “Now” dy adresat se ku mund të ndodhet Mirel Mërtiri, i kërkuar nga drejtësia pasi është i përfshirë në aferën e incenerëtorëve.

Fundo theksoi se ai ka një adresë në Holandë dhe një në Austri ndërsa tregoi se para 5 ditësh Forcat Speciale kanë zbarkuar të një pallat pas stadiumit “Air Albania”, aty ku dhe jetonte Mërtiri mirëpo ky i fundit nuk ka qenë në banesë.

“Unë di që para 5 ditësh Forcat operacionale  kanë shkuar te pallati “Ambasador 3” prapa stadiumit “Air Albania” pasi atje jeton por nuk e kanë gjetur në banesë.  Pasi është verifikuar sistemi TIMS, ai rezulton se ndodhet jashtë. Mërtiri sipas padisë që më ka bërë mua, ka një adresë në Holandë, ka një adresë në Austri”- tha ai./ Euronews Albania

Lajmet e fundit nga