LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

I shmanget prej kohësh debatit politik/ Basha tur në mediat e paguara nga inceneratorët

17 Shkurt 2023, 18:02, Aktualitet CNA
I shmanget prej kohësh debatit politik/ Basha tur në mediat e paguara
Ish-kryetari i PD-së, Lulzim Basha

Lulzim Basha, i cili prej kohësh i shmanget debatit politik, ka bërë sot një tur në mediat e paguara nga inceneratorët.

Konkretisht ka qenë “Top News”, media e marrë më qira nga Erion Habilaj, kushëriri i Endrit Habilajt, ajo e cila ka promovuar Lulzim Bashën si ish-ministër i Jashtëm.

I shmanget prej kohësh debatit politik/ Basha tur në mediat e paguara

Gjatë daljes, Basha foli për pavarësinë e Kosovës dhe për përjetimet e tij gjatë asaj kohe, kur mbante dhe postin e ministrit.

Të njejtën gjë e ka bërë edhe në “Report Tv”, një tjetër media kjo që ka marrë para nga inceneratorët.

Vetëm pak minuta pas daljes në “Top News”, Basha shkoi te televizioni i Carlo Bolinos.

I shmanget prej kohësh debatit politik/ Basha tur në mediat e paguara

Për këto media CNA.al ka denoncuar me dokumenta e fatura se kanë marrë para nga kompanitë e inceneratorëve.

Kështu, ish-kreu i PD-së, i  cili prej kohësh është “zhdukur” nga ekrani dhe ka shmangur edhe detyrën e tij si deputet duke bojkotuar seancat plenare, ka vendosur që të flasë për Kosovën dhe të promovojë veten në televizionet e paguara nga inceneratorët./ CNA.al

Lajmet e fundit nga