LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha publikon foton/ “Takimi i parë me Ibrahim Rugovën në shtëpinë time”

17 Shkurt 2023, 17:04, Aktualitet CNA

Berisha publikon foton/ “Takimi i parë me Ibrahim Rugovën

Kosova feston sot 15-vjetorin e pavarësisë, ku nuk kanë munguar urimet nga politikanët dhe zyrtarët më të lartë shqiptarë, dhe ndërkombëtarë.

Një ndër to ishte edhe ish-kryeministri i vendit, Sali Berisha, teksa pas urimit, ka publikuar në rrjetet sociale një foto me ish-presidentin Ibrahim Rugova. Berisha shkruan se ajo foto mes tyre është bërë në shtëpinë e tij.

“Foto në shtëpinë time më 21 shkurt të vitit 1991 në takimin tim të parë me Dr. Ibrahim Rugovën”, shkruan kreu i PD-së, Sali Berisha, në rrjetet sociale bashkangjitur me foton./CNA.al

Berisha publikon foton/ “Takimi i parë me Ibrahim Rugovën

Lajmet e fundit nga